Etykieta tomu:
Szkoły średnie; tom 8
Słowo kluczowe tomu:
szkoły średnie;
-
Województwa w 1926 r.:
nowogródzkie
,
białostockie
,
krakowskie
,
tarnopolskie
,
lwowskie
,
poznańskie
,
warszawskie
,
miasto st. Warszawa
,
wileńskie
,
łódzkie
,
poleskie
,
lubelskie
,
wołyńskie
,
stanisławowskie
,
kieleckie
,
śląskie
,
pomorskie
,
pusta strona
,
pusta strona
,
okładka
,
strona tytułowa
,
brak informacji
-
Województwa w 2017 r.:
kujawsko-pomorskie
, mazowieckie
, lubelskie
, łódzkie
, małopolskie
, podkarpackie
, podlaskie
, pomorskie
, śląskie
, świętokrzyskie
, warmińsko-mazurskie
, wielkopolskie
, Ukraina
, Litwa
, Białoruś
, brak
, pusta strona
, okładka
, strona tytułowa
, brak informacji
-
Powiaty w 1926 r.:
samborski
, koniński
, złoczowski
, stanisławowski
, stopnicki
, Warszawa miasto
, Wilno miasto
, Inowrocław miasto
, janowski
, przemyski
, pusta strona
, włodzimierski
, cieszyński
, łucki
, Lwów miasto
, Grudziądz miasto
, rzeszowski
, radomszczański
, będziński
, ciechanowski
, puławski
, białostocki
, baranowicki
, częstochowski
, Łódź miasto
, piński
, kielecki
, suwalski
, łaski
, piotrkowski
, słonimski
, lubawski
, lubelski
, lubliniecki
, płocki
, tczewski
, pszczyński
, bialski (woj. krakowskie)
, obornicki
, zdołbunowski
, wejherowski
, włocławski
, niżański
, buczacki
, wolsztyński
, skierniewicki
, kolski
, lidzki
, sandomierski
, śremski
, chojnicki
, kamionecki
, kowelski
, rawicki
, kaliski
, kutnowski
, tarnopolski
, wągrowiecki
, ostrzeszowski
, krasnostawski
, błoński
, średzki
, radomski
, kępiński
, mogileński
, wileńsko-trocki
, brzeski (woj. poleskie)
, turecki
, kościerski
, gorlicki
, sochaczewski
, rypiński
, grodzieński
, Królewska Huta miasto
, konecki
, Poznań miasto
, warszawski
, okładka
, strona tytułowa
, brak informacji
-
Powiaty w 2017 r.:
Ukraina
, Rzeszów
, ciechanowski
, Warszawa
, Litwa
, Łódź
, Konin
, turecki
, Kalisz
, skarżyski
, radomszczański
, Poznań
, poddębicki
, Białystok
, Skierniewice
, Płock
, Białoruś
, buski
, inowrocławski
, kraśnicki
, średzki (woj. wielkopolskie)
, gorlicki
, Przemyśl
, pucki
, pusta strona
, cieszyński
, Grudziądz
, puławski
, lubelski
, Częstochowa
, Kielce
, Suwałki
, żyrardowski
, mikołowski
, iławski
, lubliniecki
, Piotrków Trybunalski
, wejherowski
, tczewski
, obornicki
, Radom
, Włocławek
, niżański
, wolsztyński
, wągrowiecki
, kolski
, Dąbrowa Górnicza
, sandomierski
, chojnicki
, rawicki
, piaseczyński
, oświęcimski
, kępiński
, śremski
, pabianicki
, kutnowski
, ostrzeszowski
, krasnostawski
, grodziski (woj. mazowieckie)
, mogileński
, kościerski
, sochaczewski
, rypiński
, Chorzów
, okładka
, strona tytułowa
, Lublin
, kaliski
, brak informacji
- Zmienna językowa
Łódź
, Warszawa
, Wilno
, Konin
, Kamienna - Skarżysko
, Złoczów
, Stanisławów (pow. stanisławowski)
, Inowrocław
, Poznań
, Przemyśl
, Puck
, pusta strona
, Włodzimierz
, Łuck
, Lwów
, Grudziądz
, Rzeszów
, Radomsko
, Ciechanów
, Puławy
, Białystok
, Lublin
, Baranowicze
, Częstochowa
, Pińsk
, Kielce
, Suwałki
, Żyrardów
, Piotrków (pow. piotrkowski)
, Słonim
, Mikołów
, Lubawa
, Lubliniec
, Płock
, Królewska Huta
, Tczew
, Ostróg
, Wejherowo
, Nisko
, Skierniewice
, Koło
, Chojnice
, Turek
, Sambor
, Kraśnik
, Śrem
, Sandomierz
, Kamionka Strumiłowa
, Kalisz
, Pabianice
, Kowel
, Włocławek
, Uniejów
, Tarnopol
, Wągrowiec
, Bobrek (pow. cieszyński)
, Ostrzeszów
, Krasnystaw
, Grodzisk (pow. błoński)
, Radom
, Lida
, Nowa Wilejka
, Lisków
, Wolsztyn
, Kościerzyna
, Brześć nad Bugiem
, brak informacji
, Kępno
, Gorlice
, Kęty
, Środa
, Karłowo
, Rypin
, Kutno
, Mogilno
, Dąbrowa Górnicza
, Buczacz
, Nowy Korczyn
, okładka
, strona tytułowa
, Grodno
, Rogoźno
, Piaseczno (pow. warszawski)
, Bojanowo (pow. rawicki)
-
Miejscowości w 2017 r.:
Niemcza
, Wojnowo
, Wierzchucin Królewski
, Kargoszyn
, Lubianki Wyższe
, Patrykozy
, Rozdziele
, Wyżyce
, Żabikowo
, Luboń
, Fabianowo
, Krzyszkowo
, Poznań Starołęka
, Kozielec
, Alfredówka
, Świrz
, Pogorzelce
, Hanaczów
, Krosienko
, Tuczne
, Błotnia
, Przegnojów
, Majdan lipow
, Uszkowice
, Ciemierzyńce
, Niedzieliska
, Hel
, Puck
, Biała Podlaska
, Czarnków
, Gniezno
, Dębowa Góra
, Turza Mała
, Ołdaki
, Miąse
, Krzywica
, Równe
, Różyce
, Łysobyki
, Łowisko
, Kozy
, Ruda Huta
, Strugi
, Świeca
, Prozoroki
, Klemensów
, Paulina
, Elizewo
, Leszna Górna
, Kozakowice Dolne
, Zamarski
, Miłkowo
, Gębice
, Ołpiny
, Zblewo
, Rakołupy
, Trakucicha
, Krąg
, Cucyłów
, Ludomy
, Sućki
, Księżydwór
, Zagórzany
, Krzesk Stary
, Izdebki-Kosny
, Rudziewicze
, Cieląż
, Blizianka
, Bonarówka
, Czudec
, Cieszyna
, Dobrzechów
, Frysztak
, Glinik Średni
, Gogołów
, Gwoździanka
, Gwoźnica Górna
, Jaszczurowa
, Jawornik
, Kolonja Łaszewska
, Dzieczewo
, Rosnówko
, Piątkowo
-
Instytucje:
czteroklasowa szkoła powszechna
, Gimnazjum humanistyczne koedukacyjne R. O. w Koninie
, Gimnazjum Humanistyczne Magistratu Miasta w Uniejowie
, Gimnazjum Humanistyczne Męskie Stanisława Niemca w Radomsku
, Gimnazjum Humanistyczne Żeńskie Heleny Rzeszotarskiej w Warszawie
, Gimnazjum Humanistyczne Żeńskie J. Tumińskiej w Warszawie
, Gimnazjum im. J. Długosza we Lwowie
, Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie
, Gimnazjum im. T. Rejtana w Warszawie
, Gimnazjum Koedukacyjne Komitetu Obywatelskiego w Kamiennej - Skarżysku
, Gimnazjum Koedukacyjne T-wa Szkoły Średniej w Rypinie
, Gimnazjum Koedukacyjne T.S.S. w Piasecznie
, Gimnazjum Męskie "Chinuch" w Warszawie
, gimnazjum miejskie
, Gimnazjum nr II im. K. Szajnochy we Lwowie
, gimnazjum państwowe
, Gimnazjum Państwowe im. Adama Mickiewicza w Warszawie
, Gimnazjum Państwowe im. Bolesława Prusa
, Gimnazjum Państwowe im. Elizy Orzeszkowej w Wilnie
, Gimnazjum Państwowe im. J. Słowackiego w Wilnie
, Gimnazjum Państwowe im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
, Gimnazjum Państwowe im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach
, Gimnazjum Państwowe im. Joachima Lelewela w Warszawie
, Gimnazjum Państwowe im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
, Gimnazjum Państwowe im. Kornela Ujejskiego w Kamionce Strumiłłowej
, Gimnazjum Państwowe im. Króla Zygmunta Augusta
, Gimnazjum Państwowe im. Marii Konopnickiej w Ostrogu nad Horyniem
, Gimnazjum Państwowe im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
, Gimnazjum Państwowe im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
, Gimnazjum państwowe nr VIII
, Gimnazjum Państwowe Żeńskie im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
, Gimnazjum Państwowe Żeńskie im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie
, Gimnazjum Państwowe Żeńskie im. Marii Konopnickiej we Włocławku
, gimnazjum sejmikowe
, Gimnazjum Stanisława Małachowskiego
, Gimnazjum Św. Kazimierza w Nowej Wilejce
, Gimnazjum Żeńskie A. Czeczykówny w Pińsku
, Gimnazjum Żeńskie Adeli Waligórskiej
, Gimnazjum Żeńskie Anny Jakubowskiej w Warszawie
, Gimnazjum Żeńskie Bronisławy Jelskiej w Kutnie
, Gimnazjum żeńskie Cecylii Goldman Landauowej
, Gimnazjum Żeńskie Eugenii Krygierowej w Łodzi
, Gimnazjum Żeńskie J. Kowalczykówny i J. Jawurkówny w Warszawie
, Gimnazjum Żeńskie Jadwigi Hollakowej w Puławach
, Gimnazjum Żeńskie Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Skierniewicach
, Gimnazjum Żeńskie L. Młodzianowskiej i E. Zawidzkiej w Dąbrowie Górniczej
, Gimnazjum Żeńskie Leonji Rudzkiej w Warszawie
, Gimnazjum Żeńskie Polskiej Macierzy Szkolnej w Brześciu nad Bugiem
, Gimnazjum żeńskie Reginy Gaczeńskiej i Eweliny Kacprowskiej
, Gimnazjum Żeńskie S. Pryłuckiej
, Gimnazjum Żeńskie Zofji Kaleckiej w Warszawie
, Gimnazjum Żeńskie Zygmunta Choromańskiego w Ciechanowie
, Gimnazjum Związku Zawodowego Nauczycielstwa Polskich Szkół Średnich w Kaliszu
, I Państwowe Seminarium Nauczycielskie Żeńskie im. Adama Asnyka we Lwowie
, I Szkoła Powszechna dla Dziewcząt im. Władysława Jagiełły
, II-ga Miejska Szkoła Rzemieślnicza
, IV Szkoła Wydziałowa św. Łazarz
, IX Gimnazjum Państwowe im. Jana Kochanowskiego we Lwowie
, IX Szkoła Powszechna im. Antoniego Małeckiego na św. Łazarzu w Poznaniu
, katolicka siedmioklasowa szkoła powszechna
, katolicka siedmioklasowa szkoła powszechna
, koedukacyjne gimnazjum humanistyczne
, Koedukacyjne Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego w Turku
, koedukacyjne gimnazjum żydowskie
, koedukacyjne komunalne seminarium nauczycielskie
, koedukacyjne prywatne gimnazjum z językiem hebrajskim nauczania
, koedukacyjne prywatne gimnazjum z językiem polskim nauczania
, koedukacyjne prywatne gimnazjum z językiem rosyjskim nauczania
, Liceum Handlowe Męskie Zgromadzenia Kupców m. stoł. Warszawy
, męska miejska szkoła handlowa
, męska siedmioklasowa szkoła powszechna
, męskie państwowe seminarium nauczycielskie
, męskie prywatne seminarium nauczycielskie
, męskie seminarium nauczycielskie
, Miejska Szkoła Rzemieślnicza im. M. Konarskiego
, miejska szkoła zawodowo - dokształcająca nr 4
, miejska szkoła zawodowo - dokształcająca nr 5
, miejskie gimnazjum humanistyczne
, niezidentyfikowana szkoła
, niezydentyfikowana szkoła
, okładka
, Ośmioklasowe Gimnazjum Humanistyczne Heleny Miklaszewskiej w Łodzi
, Ośmioklasowe gimnazjum Jadwigi Taczanowskiej
, Ośmioklasowe Gimnazjum Żeńskie Marii Rybickiej w Warszawie
, Ośmioklasowe Gimnazjum Zofii Sierpińskiej
, Państwowa Średnia Szkoła Ogrodnicza w Warszawie
, państwowa średnia szkoła rolnicza
, państwowa szkoła ekonomiczno - handlowa i państwowe liceum handlowe
, Państwowa Szkoła Miernicza i Drogowa w Kowlu
, Państwowa Szkoła Rzemieślniczo - Przemysłowa w Lidzie
, Państwowa Szkoła Włókiennicza w Łodzi
, państwowa szkoła wydziałowa
, Państwowa Uczelnia Dąbrówki
, Państwowe Gimnazjum Hetmana J. Zamoyskiego w Lublinie
, państwowe gimnazjum humanistyczne
, Państwowe Gimnazjum im. J. Lelewela w Wilnie
, Państwowe Gimnazjum im. Króla Jana Sobieskiego w Wejherowie
, państwowe gimnazjum klasyczne
, Państwowe Gimnazjum Klasyczne imienia generała Józefa Wybickiego w Śremie
, Państwowe Gimnazjum Matematyczno - Przyrodnicze im. Bergera w Poznaniu
, Państwowe Gimnazjum Męskie im. Adama Mickiewicza w Grodnie
, Państwowe Gimnazjum Męskie im. H. Dąbrowskiego w Kutnie
, Państwowe Gimnazjum Męskie im. Króla Władysława Jagiełły w Płocku
, państwowe gimnazjum nr III
, Państwowe Gimnazjum Ochroniarskie im. St. Jachowicza
, Państwowe Gimnazjum Żeńskie im. Emilii Plater w Grodnie
, Państwowe Gimnazjum Żeńskie im. Królowej Jadwigi we Lwowie
, Państwowe Klasy Gimnazjalne Metropolitalnego Prawosławnego Seminarium Duchownego w Wilnie
, państwowe seminarium dla nauczycielek rzemiosł
, państwowe seminarium nauczycielskie
, Państwowe Seminarium Nauczycielskie im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie
, państwowe seminarium nauczycielskie z językiem wykładowym niemieckim
, Państwowe Seminarium Nauczycielskie Żeńskie im. Królowej Jadwigi w Kętach
, Państwowe seminarium nauczycielskie żeńskie im. Stanisława Konarskiego we Lwowie
, państwowe seminarium ochroniarskie
, państwowe zreformowane gimnazjum klasyczne
, Piąte Gimnazjum Magistratu m. st. Warszawy
, Prywatna Hebrajska Szkoła Średnia "TARBUT" w Baranowiczach
, Prywatne Gimnazjum Gminy Ewangelickiej w Stanisławowie
, Prywatne koedukacyjne gimnazjum z językiem polskim nauczania we Włodzimierzu
, Prywatne Miejskie Seminarium Nauczycielskie Żeńskie im. ks. Br. Swieykowskiego w Gorlicach
, Prywatne Seminarium Nauczycielskie żenskie im. M. Konopnickiej Koła T[owarzyswta] S[zkoły] L[udowej] z prawem publiczności w Złoczowie
, Prywatne Seminarium Nauczycielskie Żeńskie im. Zofii Strzałkowskiej
, Prywatne Seminarium Nauczycielskie Żeńskie p.p. Benedyktynek w Przemyślu
, publiczna szkoła powszechna nr 51
, pusta strona
, Seminarium nauczycielskie Sióstr Niepokalanek w Słonimie
, Seminarium Ochroniarskie Leokadii Turzańskiej
, seminarium państwowe
, Seminarium Państwowe Nauczycielskie Żeńskie im. M. Konopnickiej
, siedmioklasowa publiczna szkoła powszechna
, Siedmioklasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. M. Reja
, Siedmioklasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Marii Konopnickiej
, Siedmioklasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Rom. Traugutta
, Siedmioklasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Staszica
, siedmioklasowa szkoła powszechna
, strona tytułowa
, Sześcioklasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Elizy Orzeszkowej
, szkoła ćwiczeń
, szkoła ćwiczeń męskiego państwowego seminarium nauczycielskiego
, szkoła ćwiczeń przy żeńskim państwowym seminarium nauczycielskim
, Szkoła Handlowa Ośmioklasowa z Oddziałami Gimnazjalnemi Zgromadzenia Kupców m. st. Warszawy
, Szkoła II wydziałowa im. Działyńskich w Poznaniu
, Szkoła Kupiecka Trzyklasowa Specjalna Zgromadzenia Kupców m. st. Warszawy
, Szkoła Ludowa Św. Małgorzaty na Śródce w Poznaniu
, szkoła powszechna
, Szkoła powszechna im. Czackiego w Poznaniu
, Szkoła powszechna IV w Poznaniu
, szkoła powszechna nr 11
, Szkoła Wszystkich Świętych w Poznaniu
, szkoła wydziałowa III
, VII Szkoła Powszechna im. Śniadeckich w Poznaniu (Jeżyce)
, żeńskie gimnazjum
, żeńskie humanistyczne gimnazjum miejskie
, żeńskie liceum miejskie
, żeńskie państwowe seminarium nauczycielskie
, żeńskie prywatne kursy seminaryjne Towarzystwa Szkoły Ludowej w Buczaczu
-
Znani ludzie:
Czesław Miłosz
,
Jerzy Andrzejewski
-
Powiązane artykuły: